مصاحبه مدیر عامل شرکت آرد ممتاز با غلات نیوز

تاریخ انتشار: 1401/05/19

مدیرعامل کارخانه آرد ممتاز الیگودرز:

 

  انتقال یارانه از بخش آسیابانی به بخش خبازی، غلط است!/ صنعت آرد و نان باید آزاد و یارانه نان به مردم داده شود

  اختصاصی/ کارخانه آرد ممتاز الیگودرز در سال 1341 در استان لرستان احداث شد و فعالیت خود را آغاز کرد. در سال 1396 نیز عملیات بهسازی و بازسازی مجدد کارخانه انجام شده و اکنون این واحد آسیابانی مجهز به مدرن‌ترین و به‌روزترین تکنولوژی بوجاری و آسیابانی است.

 

    
این واحد آردسازی به مدیریت دکتر محمد جواد شریفی، از ظرفیت آسیابانی روزانه 280 تا 300 تن و همچنین از 11 هزار تن ظرفیت ذخیره‌سازی گندم به صورت سیلوی بتنی زیرزمینی برخوردار است.
دکتر محمد جواد شریفی، مدیرعامل کارخانه آرد ممتاز الیگودرز در گفت‌وگو با غلات نیوز اظهار کرد: در پنج سال اخیر که مدیریت کارخانه به بنده واگذار شده، میزان تولید را از 30 تن در روز به 280 تن رسانده‌ایم. این واحد آسیابانی علاوه بر تولید انواع آرد خبازی، در حوزه صنف و صنعت هم فعالیت دارد و اکنون آرد صنف و صنعت کارخانه ممتاز الیگودرز به اقصی نقاط کشور ارسال می‌گردد.
 
 
وی با اشاره به دغدغه‌ها و مشکلات حاکم بر صنعت آسیابانی بیان کرد: پس از کشمکش‌های فراوانی که سال گذشته در خصوص نرخ سبوس تجربه کردیم، این روزها در کشور صحبت از افزایش قیمت سبوس به 6 هزار تومان است در حالی که با توجه به حجم سرمایه‌گذاری واحدهای آسیابانی، اصلاح قیمت سبوس به این رقم، اصلاً منطقی نیست و به اعتقاد من، قیمت سبوس باید به 9 هزار تومان افزایش یابد تا شاید بخشی از مشکلات اقتصادی کارخانه‌ها را پاسخگو باشد.
 
 
شریفی در ادامه گفت: متولیان و مسئولین بخش دولتی باید در تصمیم‌گیری‌هایشان خود را به جای آسیابانان بگذارند، دغدغه‌ها و مشکلات حاکم بر صنعت را رصد کنند، شرایط را بسنجند و سپس از پشت میزهایشان برای بخش آسیابانی، قانون وضع کنند!
مدیرعامل کارخانه آرد ممتاز الیگودرز در ادامه با اشاره به طرح هوشمندسازی یارانه‌ آرد و نان در کشور و جریان غلط یارانه در صنعت آرد و نان خاطرنشان کرد: روشی که دولت برای تخصیص یارانه به زنجیره تأمین نان اتخاذ کرده، غلط است. بهترین راهکار که سال‌ها مورد تأکید همه اعضای زنجیره تأمین نان بوده، این است که دولت یارانه نان را به قیمت امروز به حساب مردم واریز و زنجیره را به طور کلی آزاد و از حاکمیت خود خارج کند. در شرایط فعلی و در طرح مذکور که قرار است یارانه از بخش آسیابانی به بخش خبازی منتقل شود، متأسفانه به نظر نمی‌رسد تغییر و اصلاحی چشمگیر مشاهده شود چرا که باز هم بستر رانت و تخلف فراهم است.
 
 
وی در پایان با تأکید بر اینکه صنعت آرد و نان باید آزاد و از حالت میان‌بخشی و حاکمیتی خارج شود، گفت: متأسفانه سیاست‌گذاری‌های اشتباه و عدم حمایت و توجه به دغدغه‌ها و موانع پیش روی تولید در صنعت آسیابانی، هیچ ثمره‌ای نخواهد داشت جز نگرانی از آینده، نابودی این صنعت حساس و استراتژیک، هدررفت سرمایه‌ها، عدم امنیت شغلی و بی‌انگیزگی برای ادامه فعالیت در صنعتی که با سفره مردم در ارتباط است.

 

نظرات کاربران (1)

buy stromectol canada Information, education, and communication can promote and enable safer sex practices, improve people s ability to recognize the symptoms of gonorrhoea and other sexually transmitted infections, and increase the likelihood they will seek care

1401/09/30

دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
دیدگاه:
ارسال