آموزش نگهداری و تعمیرات ماشین آلات کارخانجات آرد

تاریخ انتشار: 1398/06/14

آموزش نگهداری و تعمیرات ماشین آلات کارخانجات آرد


تعریف نگهداری و تعمیرات:
نگهداری و تعمیرات به مجموعه ای از فعالیت ها گفته می شود که برای نگهداری، سرویس و تعمیر ابزارها و ماشین آلات انجام می شود تا تجهیزات بتوانند به نحو احسن کار کنند و متوقف نشوند. این فعالیت ها معمولا به صورت دستورالعمل  های مدون تهیه می شوند که به طور خلاصه «نت”نامیده می شوند.

 

پس از انقلاب صنعتی و پیشرفت صنایع مختلف، به مرور حساسیت و اهمیت موضوع نگهداری و تعمیرات بیشتر مورد توجه قرار گرفت و صنعتگران مجبور شدند دیدگاه خود را تغییر داده و برای پیشگیری از خرابی  های ناگهانی که باعث اختلال در خطوط تولید می شد، چاره ای بیاندیشند که در این راستا انجمن ها و گروه  های تخصصی جهت بررسی موضوع تعمیرات و خرابی ها تشکیل شدند و به مرور زمان استانداردهایی در این زمینه تدوین شد. این استاداردها و رویه ها به تولید کنندگان کمک می کرد که ماشین آلات تولید را بهتر بشناسند و از خرابی  های احتمالی آنها جلوگیری کنند چرا که هر خرابی باعث توقف تولید و صرف زمان و هزینه لازم جهت سرویس و راه اندازی مجدد کار می شد.
امروزه در کشور های پیشرفته موضوع نگهداری و تعمیرات از اهمیت بالایی بر خوردار است، به گونه ای که طراحان و سازندگان مقید شده اند که در زمان طراحی و ساخت دستگاه ها، موضوع سرویس و دسترسی اپراتورها جهت تعمیرات را حتما لحاظ کنند و همچنین برای هر دستگاه علاوه بر دستورالعمل اپراتوری و کاربری (Manual Instruction)، اطلاعات مربوط به موارد تکنیکال و تعمیرات (Maintenance Instruction) را نیز ارایه کنند تا با استفاده بهتر و رعایت نکات فنی، عمر قطعات بیشتر و خرابی ها کمتر شوند.

تاریخچه نت

از سال ۱۹۳۰ تا کنون می توان سیر تحولات و تغییرات در نگهداری و تعمیرات را به سه دوره اساسی تقسیم نمود :
دوره اول : دوران قبل از جنگ جهانی اول
دوره دوم : دوران جنگ جهانی دوم
دوره سوم: دوره ماشین سازی و توسعه صنعتی
دستاورد های جدید نت پس از دوران سوم عبارتند از:
معرفی سیستم نگهداری و تعمیرات بر پایه شرایط کارکرد ماشین آلات و ترویج استفاده از روش  های CM همچون آنالیز لرزش، حرارت سنجی و..
معرفی و به کارگیری انواع روش  های تجزیه و تحلیل خرابی  های ماشین آلات
طراحی تجهیزات با تاکید بیشتر بر قابلیت اطمینان و قابلیت تعمیر
تحول اساسی در تفکر سازمانی به سمت مشارکت و گروه  های کاری
معرفی روش نت مبتنی بر قابلیت اطمینان به عنوان روشی جامع جهت تصمیم گیری در استفاده صحیح از انواع سیستم  های نگهداری و تعمیرات موجود RCM فرایندی است که اولا تعیین می کند چه کاری باید برای تداوم عمر هرگونه سرمایه فیزیکی انجام شود و ثانیا انتظاراتی را که کاربران از تجهیزات دارند، ضمانت و عملی می کند.
انواع نت:
نگهداری و تعمیرات بعد از شکست B.M (Breakdown Maintenance) یا (FM (Failure Maintenance
نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه PM (Preventive Maintenance)
نگهداری و تعمیرات پیشگویانه PDM (Predictive Maintenance)
نگهداری و تعمیرات بهره ور (Productive Maintenance)
نگهداری و تعمیرات بهره ور فراگیر (Productive Maintenance Total)

برنامه PM

برای اینکه دستورالعمل  های نت درست و به موقع انجام شوند باید یک برنامه منظم و مدون تهیه و در اختیار پرسنل تولید، نگهداری و تعمیرات قرار گیرد. بدین منظور لازم است که کلیه سرویس ها اعم از پیشگیرانه و اتفاقی در برنامه تعریف شوند و پس از انجام توسط پرسنل فنی نیز در برنامه ثبت شوند. در گذشته برنامه PM به صورت دست نوشته و یا تایپ شده روی کاغذ بود که پس از ورود کامپیوتر به محیط  های اداری و صنعتی، متخصصان نگهداری و تعمیرات به این فکر افتادند که برنامه PM را کامپیوتری کنند تا ثبت اطلاعات دستگاه ها و سرویس ها راحت تر انجام شود و خطای انسانی نیز کاهش یابد.
برای اتوماتیک کردن نگهداری و تعمیرات به جای سیستم  های دستی مرسوم در صنایع مختلف به خصوص کارخانجات آرد و صنایع وابسته، سیستمی به نام نگهداری و تعمیرات مکانیزه تعریف می شود. این سیستم با نام اختصاری IMS (Integrated Maintenance System) شناخته می شود که یک سخت افزار برای سیستم، طراحی و نصب می شود و بین نرم افزار و دستگاه ها ارتباط برقرار می کند و کلیه ماشین آلات تولید به صورت Online در نرم افزار مانیتور می شوند و ساعت کارکرد واقعی تجهیزات ثبت می شود، همچنین توقفات نیز در این سیستم ثبت شده و به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه گزارش نت و توفقات با زمان و دلایل آن ارایه می شود.
کلیه سرویس ها در نرم افزار به صورت جداگانه برای هر ماشین شارژ می شوند و زمان انجام سرویس بر حسب کارکرد واقعی ماشین آلات توسط نرم افزار اعلام می شود و اپراتورها و پرسنل فنی موظف به انجام و ثبت گزارش سرویس مورد نظر هستند. پس از انجام سرویس، نرم افزار به صورت اتوماتیک بر حسب دوره تعریف شده برای هر سرویس، به محض فرا رسیدن زمان انجام آن به پرسنل فنی و مدیران تولید و فنی آلارم می دهد و امکان فراموشی انجام سرویس  های PM به صفر رسیده و ثبت گزارش ها نیز به صورت کامل و دقیق تر انجام می شود. در واقع از آنجایی که کارکرد این سیستم به صورت مکانیزه و عملیات آن به صورت مانیتورینگ انجام می شود، به آن سیستم نگهداری و تعمیرات مکانیزه گفته می شود.

قطعات یدکی (Spare Parts)

بیشتر دستگاه ها از قسمت  های ثابت و متحرکی تشکیل شده اند که به دلیل سایش، خوردگی، شکستگی، سوختگی، خستگی و… در حین کار مداوم، دستگاه خراب شده و موجب کارکرد نادرست و یا خاموشی دستگاه خواهند شد.
واحد فنی و یا نت باید لیست قطعات یدکی هر دستگاه را به تفکیک تهیه نموده و برای هر کدام حداقل تعداد موجودی در انبار را تعریف نماید که این حداقل موجودی قطعات یدکی به نام “نقطه سفارش “شناخته می شود.

روان کننده ها (Lubricants)

در بیشتر دستگاه ها که دارای قسمت  های متحرک به خصوص بخش  های گرداننده (Rotary) هستند نیاز است که به صورت متناوب و با زمان  های مشخص روانکاری با گریس یا روغن انجام شود تا از خوردگی و سایش زودرس قطعات جلوگیری گردد. روان کننده ها به شکل گریس و روغن در انواع مختلف و با کاربرد های گوناگون توسط سازنده  های متعدد در دنیا تولید و توزیع می شوند.

روغن ها (Oils)

روغن  های مصرفی در صنعت به دو صورت طبیعی و مصنوعی هستند که روغن  های طبیعی معمولا از منابع گیاهی و حیوانی تهیه می شوند و روغن  های مصنوعی از مشتقات مواد نفتی هستند که به صورت مصنوعی در پالایشگاه ها و با فرمولاسیون و مشخصات فیزیکی و شیمیایی متفاوت تولید می شوند.
مواد تشکیل دهنده روغن صنعتی:
همه انواع روغن  های صنعتی از دو ماده اصلی تشکیل شده اند:
روغن پایه: ماده ای  است که از پالایش نفت خام حاصل می شود.
مواد افزودنی: موادی است که به روغن پایه افزوده می شود جهت به دست آمدن خواص فیزیکی و شیمیایی مورد نظر و کارایی بهتر
گریس (Grease):
گریس ماده ای است ژلاتینی به صورت جامد و یا نیمه جامد که از یک ماده روانساز (روغن های معدنی یا سنتتیک) و یک پرکننده (Thickener) معدنی یا آلی، تشکیل یافته است. این ماده در مکانی مورد استفاده قرار می گیرد که نتوان از روانکار های دیگر با غلظت کم (روغنها) استفاده کرد مانند چرخ دنده  های صنعتی، یاتاقان های بزرگ، فلکه ها و نظایر آن.
این ماده مانند روغن ها به منظور کاهش اصطحکاک بین دو قطعه در پایین ترین میزان ممکن، مورد استفاده قرار می گیرد. از مهمترین مزایای کاربرد گریس کاهش دفعات روانکاری، سهولت استفاده، چکه نکردن در زمان کارکرد و چسبندگی بهتر را می توان نام برد.
غلظت گریس بر اساس عدد NLGI مشخص می شود. این عدد توسط انجمن بین المللی روان کننده ها تعیین شده که هر چه عدد NLGI گریس بزرگتر باشد غلظت و سفتی آن بیشتر شده و میزان نفوذ پذیری ان هم کمتر خواهد شد.

تعمیرات اساسی (Overhaul)

بیشتر دستگاه ها پس از کارکرد مداوم در بازه زمانی ۶ ماهه یا یک ساله نیاز به تعمیرات اساسی یا همان اورهال دارند. در مرحله اورهال کلیه قسمت  های ماشین بازدید و کنترل می شود و قطعات فرسوده تعویض می شوند به طوری که دستگاه برای کارکرد طولانی مدت مجدد آماده باشد. معمولا در سرویس اورهال، قطعاتی مانند بزرینگ ها، تسمه ها، سیلینگ ها و روان کننده ها تعویض می شوند و با قطعات نو و استاندارد چایگزین می شوند.

آنالیز خرابی ها

یکی از مسایل مهم در انجام نگهداری و تعمیرات، کارشناسی خرابی ها در حین تعمیر و یا تعویض قطعات و تجهیزات معیوب می باشد. بدین منظور که با مشاهده خرابی، خوردگی، شکستگی، سوختگی، پارگی و… قبل از اقدام به تعویض قطعات معیوب، وضعیت ماشین و محل خرابی را بررسی کنیم تا تشخیص دهیم که دلیل خرابی چه بوده که در صورت امکان پس از راه اندازی مجدد از تکرار خرابی ها پیشگیری کنیم. مدیران صنایع باید اگاه باشند که رسیدن به این مرحله از دید و دانش فنی در زمینه “نت”نیاز به آموزش دارد. پرسنل فنی و تولید باید به اندزه کافی ماشین آلات و عملکرد آنها را بشناسند و قادر به کارشناسی و تشخیص دلایل خرابی ها باشند و همچنین بتوانند سرویس  های دستگاه ها را به صورت تخصصی و طبق اصول فنی و مهندسی انجام دهند که ممکن است خرابی ها به دلایل کاربری ناصحیح دستگاه، تمام شدن عمر قطعات، پایین بودن کیفیت قطعات یدکی استفاده شده، عدم انجام سرویس  های به موقع و یا شرایط محیطی نامطلوب باشد.

آنالیز گزارش  های PM

یکی از وظایف مسوولان و کارشناسان واحد نت یا PM، آنالیز گزارش  های ماهانه PM می باشد. بدین مفهوم که وضعیت ماشین آلات و به طور کلی خط تولید را از نظر میزان خرابی، توقفات تولید، سرویس  های انجام شده و قطعات و لوازم مصرفی در تعمیرات را بررسی کنیم و برای ماه آینده یا دوره سه ماهه آینده شاخص PM تعریف کنیم. در این راستا دلایل خرابی دستگاه ها را مورد بررسی دقیق قرار می دهیم و پس از مشخص کردن علل خرابی ها و توقفات دستگاه ها، راهکارهایی را برای پیشگیری از خرابی  های مشابه تدوین می کنیم.

اثربخشی PM

برای تاثیر بهتر و رسیدن به نتیجه بهتر در زمینه نگهداری و تعمیرات خطوط تولید، به خصوص خطوط تولید Continuous موارد زیر توصیه می گردد:
شناسایی کامل ماشین آلات و تجهیزات تولیدی و تاسیساتی موثر بر تولید
انتخاب نرم افزار مناسب نگهداری و تعمیرات، ترجیحا به صورت مکانیزه و IMS
آموزش علمی و فنی پرسنل تولید و فنی
تهیه مشخصات فنی دستگاه ها و تجهیزات و ثبت در نرم افزار
تهیه لیست کلیه سرویس  های PM دستگاه ها همراه با زمان و نحوه انجام و ثبت در نرم افزار
تهیه لیست قطعات یدکی (Spare Parts) مورد نیاز ماشین آلات و شارژ انبار
تهیه ابزار های به روز و کارآمد برای واحد فنی و تولید جهت انجام بهینه سرویس  های PM
برگزاری جلسات ماهانه آنالیز توقفات و خرابی ها
قیمت دار کردن قطعات مصرفی و نفر ساعت کاری پرسنل فنی و استخراج هزینه  های نگهداری و تعمیرات جهت بررسی دقیق تر و کنترل و کاهش هزینه ها
کارشناسی خرابی قطعات و ثبت دلایل خرابی و برنامه ریزی جهت پیشگیری از تکرار خرابی ها

نظرات کاربران (40)

online cialis pharmacy Regarding antiarrhythmic QT prolonging drugs, the risk of TdP seems to be highest within the first few days of starting therapy 37 40

1402/05/02

a

watch replica replicas watch replica shop watch swiss best watch replica swiss clocks swiss watches hot swiss replicas clone swiss watch copy swiss watches replica watch hot perfect swiss watch replica watch best cheap replica watch aaa replica watch replica swiss replica watches buy swiss watches store replica swiss watch swiss watch sale online luxury watches replica watch shop replica sale replica luxury replica watches best watch replica best hot watch replica swiss watches sale new watch sale copy watch style swiss repicas all shop watch shop watch good swiss watch all swiss watch all watches perfect watch luxury shop watch best watchss best watch aaa replica watch shipping watch replica swiss watch replica replica watchs shop replica watch fake luxury watches fake watch shop watch replica watch replica Zodiac Replica watches Zenith Replica watches Wittnauer Replica watches Waltham Replica watches Victorinox Replica watches Versace Replica watches Van Cleef Arpels Replica watches Valentino Replica watches Vacheron Constantin Replica watches Universal Geneve Replica watches Ulysse Nardin Replica watches U Boat Replica watches TW Steel Replica watches Tudor Replica watches Tourneau Replica watches Tissot Replica watches Tiffany Co Replica watches Technomarine Replica watches Tag Heuer Replica watches Swatch Replica watches Sinn Replica watches Shinola Replica watches Seiko Replica watches Salvatore Ferragamo Replica watches Rue Du Rhone Replica watches Romain Jerome Replica watches Rolex Replica watches Roger Dubuis Replica watches Richard Mille Replica watches Raymond Weil Replica watches Rado Replica watches Porsche Design Replica watches Pierre Kunz Replica watches Piaget Replica watches Philippe Charriol Replica watches Philip Stein Replica watches Perrelet Replica watches Patek Philippe Replica watches Parmigiani Replica watches Panerai Replica watches Oris Replica watches Omega Replica watches NOA Replica watches Nixon Replica watches Movado Replica watches Mont Blanc Replica watches Mido Replica watches Michele Replica watches Michael Kors Replica watches Maurice Lacroix Replica watches Mauboussin Replica watches Marc By Marc Jacobs Replica watches LUXURMAN Replica watches Lucien Piccard Replica watches Longines Replica watches Kreiger Replica watches Jaeger LeCoultre Replica watches Jacob Co Replica watches IWC Replica watches Invicta Replica watches Hublot Replica watches Heuer Replica watches Hermes Replica watches Henry Dunay Replica watches Harry Winston Replica watches Hamilton Replica watches Gucci Replica watches Graham Replica watches Glycine Replica watches Glashutte Replica watches Givenchy Replica watches Girard Perregaux Replica watches Gevril Replica watches Gerald Genta Replica watches Fred of Paris Replica watches Franck Muller Replica watches Franck Dubarry Replica watches Fossil Replica watches Fortis Replica watches Ferrari Replica watches Fendi Replica watches Ernst Benz Replica watches Elgin Replica watches Edox Replica watches Eberhard Replica watches Ebel Replica watches Dunhill Replica watches Dolce Gabana Replica watches de Grisogono Replica watches David Yurman Replica watches Croton Replica watches Corum Replica watches Concord Replica watches Citizen Replica watches Chronoswiss Replica watches Christian Dior Replica watches Chopard Replica watches Chaumet Replica watches Charriol Replica watches Chanel Replica watches Casio Replica watches Cartier Replica watches Carrera y Carrera Replica watches Carl F. Bucherer Replica watches Calvin Klein Replica watches Burberry Replica watches Bulova Replica watches Bulgari Replica watches Bucherer Replica watches Breitling Replica watches Breguet Replica watches Bovet Replica watches Boucheron Replica watches Blancpain Replica watches Bertolucci Replica watches Bell Ross Replica watches Bedat Co Replica watches Baume Mercier Replica watches Ball Replica watches B.R.M Replica watches Audemars Piguet Replica watches Anonimo Replica watches Alpina Replica watches ALOR Replica watches Alain Silberstein Replica watches A. Lange Sohne Replica watches replica Zenith SWISS Watches replica Porsche SWISS Watches replica Oris SWISS Watches replica Mido SWISS Watches replica Lamborghini SWISS Watches replica Hermes SWISS Watches replica Bell Ross SWISS Watches replica Vacheron Constantin SWISS Watches replica Tudor SWISS Watches replica TAG HEUER SWISS Watches replica Rolex SWISS Watches replica Roger Dubuis SWISS Watches replica R M SWISS Watches replica Piaget SWISS Watches replica Patek Philippe SWISS Watches replica PARMIGIANI SWISS Watches replica Panerai SWISS Watches replica Omega SWISS Watches replica Longines SWISS Watches replica JAEGER LECOULTRE SWISS Watches replica IWC SWISS Watches replica Hublot SWISS Watches replica Glashutte SWISS Watches replica Franck Muller SWISS Watches replica Chopard SWISS Watches replica Chanel SWISS Watches replica Cartier SWISS Watches replica Bvlgari SWISS Watches replica Breitling SWISS Watches replica BREGUET SWISS Watches replica Blancpain SWISS Watches replica Audemars Piguet SWISS Watches replica A Lange Sohne SWISS Watches Zenith Replica Vacheron Constantin Replica Ulysse Nardin Replica U Boat Replica Tudor Replica Tissot Replica TAG Heuer Replica Seiko Replica Romain Jerome Replica Rado Replica Piaget Replica Patek Philippe Replica Parmigiani Fleurier Replica Panerai Replica Oris Replica Omega Replica Movado Replica Montblanc Replica Michele Replica Maurice Lacroix Replica Longines Replica Jaeger LeCoultre Replica IWC Replica Invicta Replica Hublot Replica Hamilton Replica Graham Replica Glashutte Original Replica Girard Perregaux Replica Dior Replica Corum Replica Chopard Replica Cartier Replica Bvlgari Replica Breitling Replica Breguet Replica Blancpain Replica Bell Ross Replica Baume Mercier Replica Audemars Piguet Replica A.Lange Sohne Replica Zenith Vacheron Constantin Ulysse Nardin U Boat tudor Tissot Tag Heuer Romain Jerome Roger Dubuis Raymond Weil Rado porsche design Piaget patek philipe Parmigiani Panerai Oris Omega MontBlanc Maurice Lacroix Longines jaeger lecoultre Jacob Co IWC Hublot Hermes Harry Winston hamilton Graham glashutte girard perregaux Franck Muller Fortis emporio armani Ebel Dior Corum Chronoswiss Chopard Cartier Bvlgari Breitling Breguet blancpain Bell Ross baume mercier Audemars Piguet Anonimo Alain Silberstein A.Lange Sohne replica Zenith watches replica Vacheron Constantin watches replica Ulysse Nardin watches replica U-Boat watches replica TW Steel watches replica Tudor watches replica Tissot watches replica Technomarine watches replica TAG Heuer watches replica Seiko watches replica Romain Jerome watches replica Rolex watches replica Roger Dubuis watches replica Richard Mille watches replica Raymond Weil watches replica Rado watches replica Porsche Design watches replica Piaget watches replica Perrelet watches replica Patek Philippe watches replica Panerai watches replica Oris watches replica Omega watches replica Movado watches replica Michele watches replica Longines watches replica Jaeger-LeCoultre watches replica Jacob & Co. watches replica IWC watches replica Invicta watches replica Hublot watches replica Hamilton watches replica Graham watches replica Glashutte Original watches replica Girard Perregaux watches replica Ebel watches replica Corum watches replica Chopard watches replica Cartier watches replica Bulgari watches replica Breitling watches replica Breguet watches replica Blancpain watches replica Bell & Ross watches replica Bedat & Co watches replica Baume & Mercier watches replica Audemars Piguet watches replica Alain Silberstein watches Audemars Pigue Watches Patek Philippe Watches Rolex Replica Watches Rolex Replica Watches Rolex Replica Watches Rolex Replica Watches Rolex Replica Watches Rolex Replica Watches Vacheron Constantin Replica Watches Patek Philippe Replica Watches hublot Replica Watches Hublot Replica Watches Cartier Replica Watches Audemars Piguet Replica Watches Rolex Replica Watches Omega Replica Watches Omega Replica Watches Rolex Replica Watches Omega Replica Watches Breitling Replica Watches Panerai Replica Watches Omega Replica Watches Patek Philippe Replica Watches Hublot Replica Watches Cartier Replica Watches Omega Replica Watches Rolex Replica Watches Tudor Replica Watches Tudor Replica Watches PANERAI Replica Watches Audemars Piguet Replica Watches TAG Heuer Replica Watches Cartier Replica Watches rolex Replica Watches rolex Replica Watches Rolex Replica Watches Cartier Replica Watches Hublot Replica Watches IWC Replica Watches Breitling Replica Watches Hublot Replica Watches Omega Replica Watches Bvlgari Replica Watches Audemars Piguet Replica Watches Hublot Replica Watches Panerai Replica Watches Omega Replica Watches Audemars Piguet Replica Watches

1402/02/08

buy generic cialis online Moffatt 1, 4, J

1401/12/18

How to Regain Strength After Pneumonia z pack use After appropriate recognition, wide local excision can be the appropriate surgical management strategy for fibromatosis of the breast

1401/12/08

Conditional transgene experiments in mice have demonstrated that liver specific disruption of CLOCK BMAL1 abrogate rhythmicity in most hepatic transcripts, indicating that most circadian oscillations of hepatic function rely on an intact liver clock 37 cialis generic best price

1401/12/02

He found that cultures growing on a particular medium would produce toxin one day and fail to produce it on the same medium the next day clomiphene citrate over the counter

1401/11/29

buy viagra online australia reddit To reach the trailhead, we traveled about 20 miles down a dirt road, along some more cliffs Straight Cliffs of alternating white and black bands

1401/11/25

And we ve seen cases like that where someone comes to us where they ve already had an ulcer diagnosis by doing like a barium x ray where you drink a terrible chalky drink they do an x ray on you and they can visualize the ulcers and then the gastro doc in that case generally they re just gonna put you on acid blocking medication tamoxifen vs anastrozole Unlike tamoxifen, raloxifene does not increase the incidence of endometrial cancer

1401/11/21

Koster, Kaylee Holleman, Arend Schot, Guoqiang Gu, Bart Spee, Tania Roskams, Inne Borel Rinkes, Baukje Schotanus, Onno Kranenburg and Alain de Bruin does medicaid cover viagra Substantial evidence supports a role for autophagy in prevention of tumorigenesis by maintaining genomic integrity and decreasing DNA damage, 29, 30 restricting tissue necrosis and inflammation, 31 and degrading specific proteins or organelles that otherwise would lead to aberrant signaling pathways and increased oxidative stress

1401/11/18

dose accutane Did you go on supplements or anything

1401/11/18

buy cialis and viagra online 3 continued rows, much as done previously in Fig

1401/11/17

how long for lasix to work Asensi CantГі A, LГіpez AbellГЎn MD, Castillo Guardiola V, Hurtado AM, MartГ­nez Penella M, Luengo Gil G, Conesa Zamora P

1401/11/17

isoniazid will increase the level or effect of acalabrutinib by affecting hepatic intestinal enzyme CYP3A4 metabolism finasteride receding hairline

1401/11/16

You know those women in the mall pushing triplets around in the huge stroller nolvadex pct where to buy

1401/11/11

buying cialis online The researchers noted that it was rare for abortion to be framed as a positive and legitimate choice and concluded that the media contribute to the stigmatisation of abortion and the discrediting of women s reproductive decisions 19

1401/11/10

My MD appt, isn t until April 18th clomid dosage

1401/11/09

Of interest, drivers with epilepsy have only a slightly increased risk of an accident where can i buy omifin

1401/11/06

where can i buy zithromax capsules pNCC is lower in tacrolimus treated KS FKBP12 mice than controls

1401/11/04

Or are there concerns of the mucus not being optimal I think they say hostile cialis from usa pharmacy

1401/09/26

Natalie Turner, Prato Hospital, Via Ugo Foscolo, I 59100 Prato, Italy cialis for daily use Amturnide is contraindicated in patients with anuria or hypersensitivity to sulfonamide derived drugs like HCTZ or to any of the components see WARNINGS AND PRECAUTIONS and ADVERSE REACTIONS

1401/09/26

Talbott SM, Talbott JA, George A, Pugh M buy nolvadex online with master card

1401/09/22

The constitutional discourse favours a wider definition so that discretion to take proceedings lies with the sporting institutions priligy price

1401/09/22

In this review, we will focus on the current utility of precision cancer prevention and screening strategies, as well as discuss advances enabling our ability to reduce overdiagnosis of lesions that may not ultimately progress to cancer and identify approaches to detect additional underdiagnosed lesions with a high chance of progression to cancer accutane 30 mg sales Vanderbilt University, Nashville, April

1401/09/19

buy stromectol ireland Huang H, You Y, Lin X, Tang C, Gu X, Huang M, Qin Y, Tan J, Huang F

1401/09/02

lasix effect on potassium Lebl Rinnova, M

1401/08/30

In these experiments, we opted to analyze tumor incidence instead of numbers given the difficulty in separating many joined tumors in mice recipient of Trdc bone marrow twins with clomid As long as men aren t growing breast tissue, estrogen is not bad

1401/08/29

I have not been disciplined about exercise since swimming and skiing competitively as a teen For me, daily exercise is till a struggle of wills what std does doxycycline treat How does breast pathology work at MSK

1401/08/23

buy priligy 30mg Some patients received more than one treatment

1401/08/22

does tamoxifen cause menopause A total of 12 patients 6 6 in the KD SD group had been treated with hypofractionation 16 or 19 fractions, respectively

1401/08/20

ivermectin cost In addition to the above two esterification impurities, the salifying method provided by the above patent is prone to produce isopropyl mesylate

1401/08/08

One such study compared the effects of genistein and E 2 exposure on the reproductive tissues of the developing rat fetus, specifically the ovaries and uterus Naciff et al what is lasix used for in dogs Shipping from AR R was very quick

1401/07/16

Ethacizine Etacizin Etmozin other names Antiarrhythmic Agent 1C Na- blocker Arrhythmias Makarov 2011 Bolotina 1992 IIb Flecainide e. fast delivery on doxycyclene

1401/06/27

All included cases met the criteria of 4 months of oligo-ovulation, follicular-stimulating hormone levels over 30 IU L and anti-Mullerian hormone levels below 0. nolvadex pct

1401/06/23

the pharmacy to buy clomid online from I was one of the first patient on a Sunday morning.

1401/06/20

Judging from the performance until his death, reddit sildenafil 2020 Hot Sale it is not too much to describe it as having worked hard and died later cialis generic If 100mg of Viagra is medically safe for you, you can get it prescribed online following a 15-minute consultation with a top online doctor at PlushCare

1401/06/17

Rhino 6500 Male Enhancement Liquid Cialis In Canada Over The Counter generic cialis 20mg

1401/06/15

The most common for both Viagra and Cialis include headaches and indigestion priligy cost Fainting Seizures Passing memory loss Eye effects, including swelling of the eyelids and red eyes Sudden decrease or loss of hearing Hives itchy red welts on the surface of the skin Penile bleeding Presence of blood in semen Increased sweating

1401/06/13

All the data were dichotomized, and ORs were calculated cialis dosage 5 Tips for Traveling to the U

1401/06/10

stromectol walgreens Cephalexin Indications And Uses

1401/05/25

cialis without prescription Topical Propecia Androgenetic Alopecia

1401/05/06

دیدگاه خود را بنویسید
نام:
ایمیل:
دیدگاه:
ارسال